بازنشانی گذرواژه

میزبان شوید
جستجوی پیشرفته
Your search results
خرداد 9, 1398

بهترین فصل مسافرت در شهرهای شمال ایران

مسافرت یک  تجربه‌ای بسیار شگفت‌انگیز است که در خاطر می‌ماند. عوامل گوناگونی در کیفیت سفر تاثیرگذار است؛ یکی از همین معیارها، انتخاب فصل مناسب برای سفر به هر مقصد است. زمان سفر نیز ارتباط مستقیمی با شرایط جوی هر منطقه دارد. در این مقاله بر اساس آمار و اطلاعاتی جامع، به سراغ زمان و مکان مناسب و متناسب برای سفر رفته‌ایم.

 

بهترین زمان برای سفر به مازندران

استان مازندران پر رفت و آمدترین است. اما سفرهایی که به سمت این شهر صورت می گیرد اغلب کوتاه هستند و در ۳ ۴ روز خلاصه می شوند. عمده سفرها نیز در تعطیلات آخر هفته ای انجام می شوند که با تعطیلات مناسبتی همراه شده باشد.

استان مازندران، تابستان هایی گرم و شرجی و زمستان هایی بسیار سرد دارد. بهترین زمان برای سفر به شمال (استان مازندران) از نظر آب و هوایی فصل بهار و پاییز است. اما اجازه بدهید توضیح بیشتری بدهیم. در فصل زمستان به دلیل سرمای شدید، سفر به استان مازندران توصیه نمی شود. همچنین پیشنهاد می کنیم اوج گرمای تابستان را برای سفر خود انتخاب نکنید. چراکه از طرفی رطوبت هوا بسیار آزاردهنده است و از طرفی دیگر با گرمای شدید و آفتاب سوختگی و مشکلات مشابه رو به رو خواهید شد.

در مجموع ماه های مهر، نیمه دوم فروردین ماه، اردیبهشت ماه و خرداد از بهترین زمان ها برای سفر به استان مازندران به حساب می آیند. در ماه مهر مدارس به تازگی باز شده اند. در این زمان شهر مورد نظر بسیار خلوت بوده و در نتیجه هزینه های سفر شما نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. همچنین در این ماه هوا، هنوز سرمای پاییزی شروع نشده و از نظر شرایط جوی نیز زمینه مناسبی برای سفر شما فراهم است.

 

گلستان در بهار بسیار دیدنی

شهرهای گرگان، گنبدکاووس و بندرترکمن سه شهر اصلی شرقی ترین استان نوار شمالی کشور هستند. این شهرها هر کدام به تنهایی دارای جاذبه های گردشگری فراوانی هستند که گردشگران زیادی را در طول سال به سمت خود می کشانند. استان گلستان به دلیل قرارگیری در موقعیت جغرافیای نسبتا متفاوت نسبت به استان های گیلان و مازندران، آب و هوای نسبتا متفاوتی نیز دارد. البته بارندگی و رطوبت هوا در این استان نیز فراوان است، اما در مجموع از استان های گیلان و مازندران کم بارش تر می باشد.

 

 

فصل بهار زمان مناسب برای سفر به گیلان

استان گیلان و مرکز آن شهر رشت را می توانیم در میان لیست زیباترین های ایران قرار دهیم. این شهر نه تنها از آب و هوا و طبیعت شگفت انگیزی برخوردار بوده بلکه از نظر تاریخی استان پرباری است.

استان گیلان و مرکز آن شهر رشت هم از نظر آب و هوایی تفاوت چندانی با استان مازندران ندارند. تابستان هایی بسیار شرجی و گرم که دمای آن تا حدود ۳۷ درجه می رسد، آب و هوایی است که در فصل تابستان با آن رو به رو می شوید. گرم ترین ماه سال مرداد در این استان گیلان است و به همین دلیل لازم نمی دانیم که بگوییم در مرداد ماه به این استان سفر نکنید. البته این امری سلیقه ای محسوب می شود و ممکن است بسیاری از افراد ترجیح دهند در این زمان به استان گیلان سفر کنند. به خصوص خانواده هایی که بچه مدرسه ای دارند و تعطیلات تابستانی فرصت خوبی برای سفر آن هاست.

 

 

 

فهرست رده اقامتگاه: Holiday Ideas, Uncategorized

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

rent a home rent a home turkey book a hotel turkey book a car turkey rent a home iran book a hotel iran book a car iran اجاره روزانه اپارتمان ترکیه بلیت کنسرت و نمایشگاه ترکیه نمایشگاه ترکیه بلیت کنسرت روزانه اپارتمان ارمنستان اجاره روزانه اپارتمان گرجستان اجاره روزانه اپارتمان اذربایجان